04.06.09 Běh pro zdravý Rožnov patřil rožnovským dětem

Sčítám a prohlížím si seznam účastníků Běhu z 20. května , jsou tu podpisy jednotlivců a pedagogů, kteří přivedli své hejno dítek, zapsali počet a ztvrdili ho svým podpisem.

Běh pro zdravý Rožnov 2009 Vida, větší počet , než bylo naše očekávání. 572 účastníků! Z toho letos jen 8 důchodců. Co nás hodně těší bylo 10 maminek se 14 dětmi, většinou v kočárku. Nejmladším jezdcům v kočárku Nele Sedlákové a Štěpánovi Barošovi byly 3 měsíce. Běh patřil tedy hlavně rožnovským dětem. První se na start postavily děti mateřských škol: MŠ 1. máje č. 1153 a 864, Na Zahradách a Tylovice.

Pak nastoupil I. stupeň ZŠ: Koryčanské Paseky, Sedmikráska, Videčská, Záhumení, Pod Skalkou, 5. května. Proč tak podrobný výčet? Dovedete si představit, jak dobře musí klapnout organizace? Starty klubek dvaceti až třiceti dětí co 3 minuty? A to na tři rozdílně dlouhé trasy v horním parku? Dařilo se to bez jediného zádrhele díky roli předjezdců na kolech. Těmi byli žáci sportovní třídy ZŠ Pod Skalkou, vedeni pod taktovkou paní učitelky Mgr. Evy Ludvíkové. Velký dík! Vděčni jsme taky Městské policii, která jistila východ z parku a šesti členům Svazu diabetiků ČR ú. o. u startu i cíle u Společenského domu. Pro jejich činnost se vybral na startu i dobrovolný příspěvek od jednotlivců, takže sportovní aktivitu doplnila i aktivita humanitární.

Nutno dodat, že nešlo o závod, ale o běh pro zdraví. Děti, hlavně ty nejmenší, pelášily s obrovským nadšením. Každý doběhl, každý byl vítěz. Co dát pětistovce dětí za cenu? Odměnou jim byl na trávníku pod sluncem a modrou oblohou koncert Zbyňka Ternera se zábavným programem „Všichni umí zpívat“. Dítka z mateřinek se nestyděla i tancovat.

Žáci z II. stupně ZŠ Videčská a Sedmikráska, kteří Běh uzavírali, dorazili sice až po koncertě, všichni zato dostali bílé látkové kšilty. Nutno dodat, že scénáristkou celého Běhu byla Zdenka Solanská ze Zdravého Rožnova – občanského sdružení, které Běh organizovalo za mediální podpory TV Beskyd a Spektrum Rožnovska a díky grantu města Rožnova.